Knjižničarka: Edita Čelofiga

E-pošta: edita.celofiga@os-ljudskivrtptuj.si

Telefon: (02) 780 04 79

Odpiralni čas: vsak delovnik po šolskem koledarju od 7.45 do 14.15

Zaprto: kadar potekajo v knjižnici pouk ali druge dejavnosti, kadar je knjižničarka odsotna

O knjižnici

Šolska knjižnica je namenjena vsem učencem in zaposlenim v Osnovni šoli Ljudski vrt. Dobrodošli ste vsi, ki iščete znanje, informacije ali pa le tiho zabavo. Učenci postanete člani knjižnice takoj, ko prejmete člansko izkaznico, ki velja za vsa leta šolanja pri nas.

Z namenom usposabljanja mladih bralcev v samostojne uporabnike šolske knjižnice, se v njenih prostorih izvajajo ure knjižničnega informacijskega znanja (KIZ). O pravicah in dolžnostih uporabnikov knjižnice, storitvah, dostopnosti in pogojih njene uporabe, kakor tudi o časovnih in drugih omejitvah pri izposoji gradiva, si lahko preberete v dokumentu Knjižnični red Osnovne šole Ljudski vrt.

PRAZNIČNI DNEVI, KI NAS VSAKO LETO ZNOVA SPOMNIJO NA POMEN PISANE IN GOVORJENE BESEDE

• 8. september – MEDNARODNI DAN PISMENOSTI
  • 17. september – DAN ZLATIH KNJIG, začetek tekmovanja za bralno značko
  • 26. september – EVROPSKI DAN JEZIKOV