Sobotna šola v Celju

V soboto, 6. maja 2023, se je skoraj 60 učencev od 4. do 6. razreda udeležilo sobotne šole za nadarjene in vedoželjne učence. Na pot smo se podali kar z vlakom. V Celju so učenci ustvarjali na delavnicah v otroškem muzeju Hermanov brlog. Posebno doživetje jih je čakalo v Tropski hiši, kjer so lahko po bližje spoznali nekatere živali, ki jih nimajo priložnosti vsak dan božati ali si jih celo nadeti okrog vratu. Sledil je še hiter ogled mesta in postanek v mestnem parku s sladolednim pridihom.

Kljub temu, da se je druženje hitro končalo, je nastala je celo tale pesmica, ki jo je en, dva, tri sestavil Nik Hameršak:

Najprej smo se na postaji zbrali,
nato s hitrim vlakom potovali.
Šli smo v Hermanov brlog,
kjer smo imeli veliko nalog,
smo spoznali kulture, trike in tuje jezike.
Najslabše pa je bilo,
ko smo domov potovali.
Priporočam Hermanov brlog,
ki lahko naredi nasmehe otrok.

Mentorice: Aleksandra Braček, Simona Hazimali, Branka Horvat, Nina Horvat, Nataša Miteva in Darija Erbus