Delavnice za nadarjene in vedoželjne

V petek 19. 5 2023 in v soboto 20. 5. 2023 je naša šola pripravila delavnice za nadarjene učence. Udeležili smo se jih učenci od četrtega do sedmega razreda OŠ Ljudski vrt in Grajena. Delavnic se je udeležilo približno 50 otrok. Delavnic je bilo več. Vsi smo preizkusili vse delavnice. Na njih smo pekli palačinke, ki so nam kasneje šle zelo v slast. Nekateri učenci so prvič pekli palačinke. Pri tem smo zelo uživali. V naslednji delavnici smo ustvarjali ograjo, ki bo stala pri učilnicah naših najmlajših. Najprej smo obrezali deske v obliko barvice, jih zgladili, nato pa jih natančno pobarvali. Delo nam je šlo kar dobro od rok. V zadnji delavnici smo ustvarjali z dominami. Oblikovati smo jih morali v velike kvadrate, pri čemer smo morali upoštevati dolžino stranic.  Na koncu smo jih še postavili v pozicijo za verižno podiranje. Zelo je bilo treba paziti, da se katera ni podrla in uničila ves naš trud. Bilo je zabavno. Seveda pa je najbolj ostal v spominu konec dneva, ko smo si zunaj v atriju pekli penice na ognju. Tam smo se družili in se igrali do 21. ure zvečer. Bilo je zanimivo. V soboto zjutraj so nekateri prišli še na drugi del delavnic. Izdelovali so mostove, razvijali kreativne animacije in končali ograjo. Bil je lep vikend, pa čeprav preživet v šoli.

Nina Kolmančič, 7. a