4. b se je uvrstil v finale Otroške varnostne olimpijade

Učenci 4. b smo se udeležili 2. predtekmovanja 15. Otroške varnostne olimpijade in se uvrstili v veliki finale. Na zaključno prireditev oz. v finale  se je uvrstilo 22 ekip med stotimi tekmovalnimi ekipami, ki  so na 6. predtekmovanjih pokazale znanje, spretnosti in usklajenost pri delu v skupini.

Tekmovanje je potekalo na štirih tekmovalnih poljih:

a) poznavanje pravil o varnosti (odgovarja se na postavljena vprašanja),

b) sestavljanje logotipov (različnih znakov povezanih z varnostjo, interventnih številk 112 in 113, reševalna služba ipd.),

c) spretnostna vožnja s kolesom in reševanje naloge (112, 113 ipd.) in

d) požarna vaja (zbiranje vode).

Ekipa 4.b na predtekmovanju v Kidričevem.

3. mesto. Gremo v finale.

V Ledni dvorani Maribor se je v velikem finalu 15. Otroške varnostne olimpijade med seboj pomerilo 22 ekip četrtošolcev iz osnovnih šol z območja Policijske uprave Maribor, ki so bili najboljši v šestih predtekmovanjih. V finale so se uvrstili tudi naši učenci 4.b, ki so na koncu pristali na 12. mestu. To je seveda lep rezultat, saj so že z uvrstitvijo v finale premagali čez 90 ekip.  ČESTITKE.

Finale sta odprla Helga Dobrin, državna sekretarka na Ministrstvu za notranje zadeve in mag. Donald Rus, direktor Policijske uprave Maribor. Seveda tudi policistka Pika ni manjkala.

Za ogrevanje “človek ne jezi se”

Sledilo je hitro sestavljanje logotipov interventnih služb

Med kratkim oddihom so se predstavile službe iz področij zaščite in reševanja

Obiskala sta nas tudi Cene Prevc in Bor Pavlovčič ter odgovorila na zabavna vprašanja. S policijskim orkestrom pa so vsi prisotni zapeli tudi nekaj pesmi.

Preverimo še spretnosti na kolesu

In zaključimo z vodo

Pred nami je le še razglasitev rezultatov

In… dosegli smo 12. mesto. ČESTITKE!