Teden otroka

Teden otroka se sprva sliši kot še en navaden teden v osnovni šoli, a na naši šoli ni bilo tako. Letošnji naslov tedna otroka je SKUPAJ SE IMAMO LEPO, ker pa naša šola sodeluje tudi v projektu Vezi med nami, smo se potrudili, da povežemo vse učence, od najmlajših do tistih, ki bomo šolanje na naši šoli letos končali. V sredo pa smo obeležili tudi svetovni dan učiteljev in že samo zaradi tega smo vedeli, da bo ta dan poseben. Po tem, ko smo izvedeli, da nas čaka še presenečenje, smo se vsi napolnili s pozitivno energijo in veseljem. Ko smo prišli v telovadnico in zagledali mikrofone, smo vedeli, da nam bo ta dan ostal v lepem spominu. Prišla sta brata BQL, ki sta nam slovenske ljudske pesmi predstavila v povsem novi in drugačni različici. Naslov nastopa je bil namreč »Slovenske ljudske so kul«. Učenci smo peli, plesali in se predvsem zabavali. Bila sta zelo zabavna, saj sta nas vzpodbujala, da zapojemo skupaj. Ko sem slišala, kako zveni, ko 900 učencev z veseljem zapoje, priznam da me je zmrazilo. Ta zvok veselja otrok je s srečo napolnil tudi učitelje, ki so se z nami zazibali v ritmih slovenske ljudske glasbe. Peli smo vse od mirnih (Dekle je po vodo šla), do poskočnih pesmi (Marko skače), katere so bile predstavljene na nov in modernejši način. Na koncu smo skupaj zapeli še nekaj njunih avtorskih skladb, ob katerih se je energija le še stopnjevala in na koncu smo ju z bučnim aplavzom pospremili z odra. Da tega dne res ne bomo pozabili, smo se po nastopu z njima še fotografirali po razredih ter s tem ustvarili neverjetne spomine.

Živa Kuhar, predstavnica skupnosti učencev OŠ Ljudski vrt Ptuj

Fotografije Foto krožek, Eva Petrovič, Lija Rihtarič