Novemu šolskemu letu na pot

Pred vrati je novo šolsko leto, ki ga že nestrpno vsi pričakujemo. Iskreno upam, da ste vsi dobro, zdravi in spočiti pred izzivi nove poti.

Zaposleni v šoli se že skrbno pripravljamo, da bomo sprejeli naše učenke in učence nazaj v šolo.

Šolsko leto bomo pričeli pod običajnimi pogoji, to pomeni, da ne bo omejitev, ne bo mehurčkov, mask in samotestiranja v šoli. Seveda pa bomo še naprej skrbeli za higieno rok in kašlja ter zračenje. Srčno upam, da bo tako ostalo vse leto.

Vidimo se v četrtek, 1. 9. 2022, po naslednjem razporedu:

• matična šola
    • 6. razred do 9. razred ob 8.15 v atriju,
    • 2. razred do 5. razred ob 8.30 v atriju,
    • 1. razred ob 9.00 v jedilnici,
  • podružnica
    • 2. razred do 9. razred ob 8.10 na šolskem dvorišču,
    • 1. razred ob 9.00 v telovadnici.

V primeru dežja bo prvo srečanje v telovadnici za vse ob napovedani uri.

Po kratkem uvodnem delu zunaj se bodo učenci preselili v svoje matične učilnice, kjer jih bodo razredničarke in razredniki seznanili s pomembnimi informacijami tega šolskega leta in jim razdelili urnike. Od 3. šolske ure dalje bo potekal pouk po urniku. Urnik po oddelkih bo v sredo, 31. 8. 2022 objavljen v eAsistentu. Učenci prinesejo copate, beležko in pisalo.

Šolski avtobus od prvega dne vozi po voznem redu, objavljenem na spletni strani šole.

Malica in kosilo potekata za vse prijavljene od prvega dne.

Oddelki podaljšanega bivanja bodo odprti od prvega šolskega dne, jutranje varstvo pa od petka, 2. 9. 2022.

Želimo si dobrega sodelovanja, medsebojnega spoštovanja in vedoželjnih otrok. Skupaj učimo otroke varnega ravnanja v prometu, bodisi takrat, ko so pešci, kolesarji, sovozniki ali potniki na avtobusu. V prometu pogosto ni mogoč popravni izpit.

Skupaj iščimo poti do rešitev in vsak med nami naj opravi svoj del naloge na najboljši možen način. Le tako nam bo v času velikih izzivov, ki nas čakajo, uspelo in bomo lahko na koncu vsi ponosni in zadovoljni.

Tatjana Vaupotič Zemljič, ravnateljica