Ekošola – Projekt Znanje o gozdovih

OPB – Projekt Ekošole: Znanje o gozdovih (LEAF)

V letošnjem šolskem letu smo se v oddelkih podaljšanega bivanja pridružili projektu Ekošole – Znanje o gozdovih (LEAF). Spoznali smo gozdni bonton, izdelovali lutke, raziskovali o gozdu in pripravili plakate, risali gozdne živali, slikali, pisali besede in povedi o gozdu, izrezovali ginkove liste, zapisali pesmice o gozdu in pripravili razstavo v avli šole. Iz lesa smo izdelali račke, saj je račka maskota naše šole. Izdelali smo tudi družabne igre. Po slovenski ljudski pravljici Janček ježek smo pripravili lutkovno predstavo.

Na sprehodu v Ljudskem vrtu smo spoznavali drevesa. Ogledali smo si tudi ginko. Okrog ginka smo zaplesali in zapeli.

Kritični smo do onesnaženja v gozdu in v naši okolici. Sklenili smo, da ne bomo onesnaževali narave.

V lanskem letu smo na šolski zelenici posadili ginko in zanj skrbimo. Vsak človek bi moral posaditi drevo ter tako narediti nekaj dobrega za naš planet.

Mentorica: Karmen Pulko