Dan šole 2022 – Čisti oceani, zeleni planet, en in edini je naš svet

Rdeča nit letošnjega dneva šole je bila ekološko obarvana.

Vsak dan znova namreč spoznavamo, da je za spremembo na svetovni ravni, pomemben prispevek vsakega izmed nas, zato je nujno potrebno, da s pogovorom in aktivnostmi v to vključujemo naše otroke.

Dejavnosti, ki so se odvijale v tednu od 14. 3. 2022 do 18. 3. 2022, so bile pestre in zanimive. Iz kartonskih škatel so nastajali roboti in druge igrače, odpadni tekstil smo reciklirati v igrače za male živali. Na podnebno spreminjanje smo opozarjali z eko transparenti in piktogrami. Iskali smo dejstva in jih analizirali, s fotoaparatom smo dokumentirali onesnaževanje okolice v naši neposredni bližini, izdali smo naš prvi Eko-novičnik, teden pa smo zaključili z izvedbo video prireditve v prav posebnem stilu. Vabljeni, da si jo ogledate.

Idejna zasnova tedna dejavnosti in prireditve je nastala pod okriljem učiteljic: Tamare Slana, Mateje Pešaković in Mateje Cartl.

Fotografije: Foto krožek