Izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela od 18. 1. 2021 dalje

Pandemija je lahko velika učna ura ozaveščanja o odnosu med posameznikom in skupnostjo in vrednosti solidarnosti. Polno je zgledov altruističnega vedenja ljudi, ob katerih lahko spodbujamo otroka, da prispeva k blaginji drugih ali skupnosti. Gre za majhne reči, ki veliko pomenijo. Da vnuk pokliče staro mamo, ki živi sama, četudi se mu ne da klicati, da dober učenec pokliče sošolca, za katerega ve, da ima težave z učenjem in ponudi svojo pomoč ali pomoč svojih staršev. Naj otrok sam razmisli, kaj lahko stori za druge, za svojo ožjo ali širšo skupnost.  (Dr. Anica Mikuš Kos)

Drage učenke in učenci, spoštovani starši.

Še vsaj en teden izobraževanja na daljavo za vse učence (od 18. 1. 2021 do 22. 1. 2021) je pred nami. Vem, da je že težko, vendar se še naprej trudimo, da bomo uspeli ohranjati stik, medsebojno pomoč pri pridobivanju znanja naših otrok in pozitivno motivacijo. Izkažimo solidarnost do najbolj ranljivih, potrudimo se za vse nas skupaj.

Prijazen pozdrav,

Tatjana Vaupotič Zemljič, ravnateljica