Mednarodni dnevi boja proti nasilju nad ženskami 2020

Spoštovani!

Ker je nasilje nad ženskami eno od najbolj razširjenih in skritih oblik kršitev človekovih pravic, smo se članice Humanitarnega društva Soroptimist Ptuj, svetovalnica Kapljica, Društvo Ars Vitae, Ekonomska šola Šolskega centra Ptuj, Varna Hiša Ptuj, Center za socialno delo Spodnje Podravje, enota Ptuj, Center za socialno delo Spodnje Podravje, enota Ptuj ter Policijska postaja Ptuj vključili v svetovno akcijo ORANŽNI SVET, ORANŽNI DNEVI. Ti potekajo od 25. novembra (Mednarodni dan boja proti nasilju nad ženskami) do 10. decembra (Svetovni dan človekovih pravic) in so poimenovani kot MEDNARODNI DNEVI BOJA PROTI NASILJU NAD ŽENSKAMI. Oranžna barva simbolizira svetlo prihodnost brez nasilja.

Kot sodelujoči v tej akciji vam pošiljamo plakat, ki nagovarja tako žrtve nasilja kot druge posameznike. Ti plakati bodo v fizični obliki nalepljeni na različnih lokacijah znotraj središča mesta Ptuj. Ker vemo, da zaradi trenutnih ukrepov več informacij prejmemo preko spleta, vas vabimo k sodelovanju pri spletnem informiranju.

Veseli bomo, če boste poslani plakat širili naprej po svojih spletnih kanalih, z njim tako širili našo akcijo in nam pomagali doseči večjo informiranosti tistih, ki najbolj potrebujejo našo pomoč.

Iskrena hvala. “

Želim vam zdrave Mednarodne dni ter dovolj moči za uspešen boj proti nasilju!

Lepo vas pozdravljam, Anita Brunčič

Varna hiša Ptuj, CSD Spodnje Podravje