Varne točke v Mestni občini Ptuj

V Mestni občini Ptuj smo v letu 2018 vzpostavili 15 varnih točk, te so se pridružile že 7 vzpostavljenim. Varne točke smo na Mestni občini Ptuj določili s pomočjo lokalne koordinatorke za projekt Varne točke, Nine Koštomaj, Policijske postaje Ptuj in Centra za socialno delo Ptuj. Kar je najpomembneje, smo varne točke določili na podlagi rezultata Ankete o varnih točkah, ki so jo izpolnili učenci in učenke vseh ptujskih osnovnih šol ter dijaki in dijakinje srednjih šol.

Vzpostavitev varnih točk so omogočili zavodi in zasebniki, ki so na povabilo Mestne občine Ptuj, pristopili k sodelovanju. Vsi prostovoljci so projekt podprli in se zavezali, da bodo nudili pomoč otrokom, če se znajdejo v stiski. Več o tem…