Sobotna šola 13. 10. 2018

V okviru dela z nadarjenimi in vedoželjnimi učenci smo se v soboto, 13. 10. 2018, podali na pot učenja, odkrivanja in raziskovanja.

Ob 8. uri nas je izpred šole pot vodila v severovzhodno Slovenijo, kjer smo se najprej ustavili na lendavskem gradu. Ogledali smo si razstavo Marca Chagalla, likovnega ustvarjalca 20. stoletja. Občudovali smo njegova dela s svetopisemsko tematiko in dela, narejena v njegovem značilnem slogu, barvni litografiji. Ogledali smo si tudi ogromno zbirko najrazličnejših metuljev ter razstavo bakrenih kipov. Pot smo nadaljevali v Strehovce, kjer je postavljena učna pot Sonce in planeti. Ob učnih listih smo potovali od planeta do planeta, pri tem šteli korake in jih primerjali z resničnimi razdaljami od posameznih planetov do Sonca. Sonce smo opazovali tudi s solarnim teleskopom in se naučili veliko novega. Pot smo zaključili na Goričkem, v občini Grad, kjer smo obiskali doživljajski park Vulkanija. Z vlakcem smo se peljali po Goričkem in obiskali kamnolom. Raziskovali smo podzemlje goriškega vulkana, si ogledovali kristale in si pogledali 3D-film s posebnimi efekti o nastanku vesolja.

Polni znanja, lepih vtisov in zanimivih informacij smo se vrnili domov.

Ana Vidovič, 8.a, fotografije: Darja Polner