Priporočila prebivalcem ob poginu ptic na Ptujskem jezeru

V soboto 7.4. in nedeljo 8.4. so na območju Ptujskega jezera našli več deset mrtvih rečnih galebov in opazili tudi nenavadno obnašanje nekaterih ptic. Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje svetujemo prebivalcem, ki na prostem naletijo na poginulo žival, da se izogibajo kakršnemkoli kontaktu s poginulo živaljo ter da pokličejo na številko 112. Po dosedanjih podatkih zdravje ljudi ni ogroženo. Morebitne nove informacije bomo objavili na spletni strani.

Priporočila za šole in vrtce

Posebna previdnost je potrebna na površinah, ki jih za izvajanje aktivnosti v naravi uporabljajo šolarji in kjer se igrajo otroci. V takih primerih svetujemo, da odrasli površine predhodno pregledajo. Tudi če pri pregledu niso naleteli na poginulo žival, naj otroke vnaprej seznanijo in opozorijo na pravilno ravnanje.

Dodatne informacije o aktivnostih so dosegljive na spletni strani Uprave za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR) na naslednji povezavi.

Nacionalni inštitut za javno zdravje