20 za 20

V ponedeljek, 22. maja 2017, nas je v šoli obiskal glasbenik Marko Soršak – Soki, ki je pobudnik in idejni vodja projekta 20 za 20.

Ob 20-letnici svojega glasbenega delovanja se je odločil, da želi pomagati mladim nadarjenim učencem. S pomočjo donatorjev, sponzorjev in dobrodelnih koncertov zbira denarna sredstva, s katerimi kupi glasbila in jih podari osnovnim šolam. Projekt je že prerasel število 20, kot si ga je sprva zamislil.

OŠ Ljudski vrt in OŠ Grajena sta že 48. in 49. šola, ki ju je obdaril. Na OŠ Ljudski vrt smo dobili novo električno in bas kitaro z ojačevalci, na OŠ Grajena pa elektroakustično kitaro in kahon.

Z našim gostom smo preživeli prijetno šolsko uro in se mu iskreno zahvaljujemo za podarjena glasbila.

Želimo mu še veliko uspehov!

Jerneja Bombek,

fotografije: Fotokrožek OŠ Ljudski vrt