Zdaj vemo, kako z denarjem

V sredo, 11. 5., so se petošolci v okviru učne teme Denar ter Družinski proračun predmeta gospodinjstvo podrobneje seznanili z načini varčevanja, pastmi nerazsodnega dela z denarjem, možnostmi opravljanja storitev na banki, zanimivostmi izdelave denarja ter pomenom dobrega vodenja in načrtovanja družinskega proračuna. Vsa ta življenjsko pomembna znanja nam je posredovala gospa Mojca Cimerman Šeruga, ki se kot uslužbenka banke vsakodnevno srečuje z denarjem, denarnim poslovanjem in upravljanjem ter denarnimi težavami.

V petek, 13. 5., so učenci podjetniškega krožka z zanimanjem spremljali predstavitev aparata za štetje ter aparata za prepoznavanje ponarejenih bankovcev ter se seznanili s pomenom varčevanja že v otroških letih in se prepričali, da kartica brez nakazil ne deluje in da vsako posojilo terja vračilo z dodanim stroškom. V to jih je na zanimiv in nazoren način prepričala gospa Gordana Šimenko Ornik, prav tako uslužbenka banke.

Za izpeljani predavanji in predstavitvi se predavateljicama lepo zahvaljujemo.

Mentorici podjetniškega krožka: Simona Hajnal in Vanja Zebec Drevenšek