Zasedanje 26. otroškega šolskega parlamenta

V torek, 12. 1. 2016 in sredo, 13. 1. 2016, je na šoli potekal 26. šolski otroški parlament na temo PASTI MLADOSTNIŠTVA. Udeležili so se ga vsi predstavniki oddelčnih skupnosti, ravnateljica Tatjana Vaupotič Zemljič in svetovalna delavka Darija Erbus. Parlamentarce je v uvodu pozdravila predsednica skupnosti učencev Kaja Petrovič, ki je besedo predala gospe ravnateljici, ki je parlamentarce pozvala k razmišljanju o temi letošnjega parlamenta in pomembnosti le-te za njihov nadaljnji razvoj.

Učenci od drugega do devetega razreda, so svojim vrstnikom predstavili s katerimi težavami se najpogosteje srečujejo. Izpostavili so:

• Pritisk staršev – visoka pričakovanja (odlične ocene, prva mesta, vpis v zahtevne SŠ…).
  • Odpor do šole.
  • Nepovezanost med triadami.
  • Nasilje (psihično in fizično).
  • Zasvojenost:
  • telefon, računalniške igre, televizija,
  • družabna omrežja,
  • sami s sabo,
  • potrošništvo.

Razmišljanja in ugotovitve učencev bodo predstavniki naše šole (Tajda Bratec, Sara Sardinšek, Ana Matič in Marko Čeh) posredovali drugim na občinskem parlamentu, ki bo potekal 21. januarja 2016 v Centru interesnih dejavnosti na Ptuju.

Utrinke iz zasedanja šolskega parlamenta si lahko ogledate v fotogaleriji.

Mentorica: Milena Krajnc