Sobotna šola v Zagrebu

V mrzlem sobotnem jutru 10.12.2016 smo se učenci 7, 8 in 9 razredov zbrali na parkirišču pred šolo in se odpravili iskat novo znanje iz fizike, astronomije, kiparstva in znamenitosti Zagreba.

Najprej smo si ogledali tehniški muzej Nikola Tesle, kjer smo opazovali zvezde v planetariju, bili deležni predstavitve  Teslinih patentov izmeničnega toka in ogleda rudnika. Po ogledu muzeja nas je pot zanesla v Umetniški paviljon v Zagrebu, kjer smo si ogledali razstavo Alberta Giacomettija »Portreti sedanjosti«. Izvedeli smo, kaj in kako je umetnika pripeljalo do ustvarjanja kipov, ki jih lahko prepoznamo po svoji unikatni obliki. Za konec nas je vodič popeljal po starem in novem delu Zagreba in nam hkrati razložil njegov nastanek in nenavadno obliko mesta. Ko se je stemnilo so se v Zagrebu prižgale praznične luči, ki so pričarale pravo praznično vzdušje.

Ob toplem čaju in dobrotah, ki so jih ponujale stojnice smo se ogreli in polni lepih vtisov odpravili proti domu.

Manja Dokl, 8. a