Potujoča razstava o črnih luknjah (7. 11. 2016 – 18. 11. 2016)

razstava-crne-luknjeNa matični šoli Ljudski vrt si bo možno ogledati razstavo od 7. 11. 2016 do 18. 11. 2016 v prireditvenem prostoru.

Razstavo o črnih luknjah so ob prvem simpoziju Mednarodne astronomske zveze v Sloveniji pripravili Univerza v Novi Gorici, Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije in Prirodoslovni muzej Slovenije. Razstava je bila v tednu simpozija na ogled v Državnem zboru Republike Slovenije in v preddverju Cankarjevega doma. Sedaj je en izvod razstave na ogled v Prirodoslovnem muzeju Slovenije, drugi izvod pa potuje po šolah in knjižnicah po Sloveniji.

Razstava nam v sliki in besedi prikaže vse, kar naj bi vedeli o črnih luknjah: kdo jih je proučeval in jih še proučuje, kako nastanejo, kako jih astronomi v vesolju odkrivajo, kako so videti in kaj se dogaja okoli njih ter kje so jih uporabili v popularni kulturi na filmu in v znanstvenofantastičnih knjigah.

Razstavo so na šoli pomagali postaviti učenci izbirnega predmeta astronomija.

Jasmina Žel