Mednarodna izmenjava šol Ljudski vrt in Mladika s šolami iz Pančeva

Prejšnji teden, natančneje, od 13. do 16. oktobra 2016 smo učenci in delavci OŠ Ljudski vrt in OŠ Mladika odpotovali k prijateljem iz Pančeva, ki smo jih prejšnje šolsko leto gostili pri nas. Izmenjava je tokrat potekala že četrtič. OŠ Ljudski vrt je sodelovala s šolo “Đura Jakšić”, OŠ Mladika pa s šolo Miroslav Antić Mika”.

V Pančevo smo prispeli v popoldanskih urah. Pred šolo so nas gostitelji pričakali s kruhom in soljo in kratkim programom šolske folklorne skupine. Nato pa smo se porazdelili po družinah, pri katerih smo preživeli štiri nepozabne dni.

V dnevih gostovanja so nam poskušali pokazati kar največ znamenitosti Pančeva in okolice. Nekatere stvari smo si ogledali organizirano, spet druge v režiji gostiteljskih družin. Učencem je v spominu najbolj ostal petkov večer z zabavo.

Utrujeni, polni vtisov in hkrati žalostni, ker se kmalu več ne bomo videli, smo se v nedeljo odpravili proti domu.

Srbi so se še enkrat dokazali, da so izjemni gostitelji.

Simona Lozinšek, fotografije Mojca Gramc