Literarni večer ob izidu literarnega glasila Čar besede moje

Letošnja, že 21. izdaja literarnega glasila Čar besede moje je bila zelo svečana, saj se je z branjem predstavilo več kot osemdeset učencev, v glasilu pa jih sodeluje krepko čez sto. V torek, 8. marca 2016, so se učenci tako zbrali v jedilnici šole in nas navdušili s pesmicami, zgodbicami in skeči, ki so nastajali v hišah besed.

Skozi prireditev sta nas odlično vodila Luka Černila in Jerca Feguš, pridružile pa so se jim tudi učenke, ki so nastopile v vlogi različnih besed: Lorena Hamler, Anja Brglez, Katja Indžič in Brina Terbuc.

Na začetku nas je navdušila glasba mladinskega in otroškega pevskega zbora, vmes pa so navdušile še Jada Kondrič in Neja Škrjanec z instrumentalno glasbeno izvedbo ter Rebeka Pernat s solo pevskim nastopom.

Publika je skoraj do konca napolnila jedilnico šole, navdušenje je bilo vidno na njihovih obrazih, očitno pa jih je prijela tudi bralna radovednost, kaj vse je še objavljeno v glasilu, saj so ta pošla.

dr. David Bedrač in Edita Čelofiga