8. februar, slovenski kulturni praznik

V petek, 5. februarja 2016, smo na OŠ Ljudski vrt obeležili slovenski kulturni praznik. Pridružili so se nam tudi učitelji in učenci podružnice Grajena.

Tokrat smo prireditev pripravili in izvedli učitelji za učence. Scenarij je napisal učitelj David Bedrač. Z učiteljico Vero Zagoričnik Novak sta vodila in povezovala program, v katerem smo predstavili del Prešernove poezije ter zapeli in zaigrali skladbe iz Prešernovega časa. V programu smo sodelovali še: ravnateljica Tatjana Vaupotič Zemljič, vodja podružnice Grajena Irena Pukšič, pomočnica ravnateljice Vanja Zebec Drevenšek, učiteljice Jerneja Bombek, Arlena Bosnar Krajnc, Elka Mlakar, Mateja Prša, Romana Pukšič, Karmen Pulko, Jožica Repič, Mima Terbuc, Petra Uvera Hočevar in učitelj Aljaž Selinšek. Svoje znanje o Prešernu je izkazala tudi skupina devetošolcev, otroški zbor je zapel venček slovenskih ljudskih pesmi.

Zapisala: Jerneja Bombek, fotografije: Foto krožek