Zasedanje 25. otroškega šolskega parlamenta

Solski parlament12012015V ponedeljek, 12. 1. 2015, je na naši šoli potekal otroški šolski parlament, na katerem so se predstavili učenci od šestega do devetega razreda. Tema parlamenta je bila IZOBRAŽEVANJE IN POKLICNA ORIENTACIJA, tema, o kateri so imeli učenci veliko za povedati. Predstavili so svoje ideje in zamisli, svoja mnenja, delili svoje izkušnje, iskali rešitve težav, povezanih s poklicno orientacijo … Skratka, povedali so nam, o čem so se tekom leta pogovarjali na razrednih urah. Prisotne so bile tudi ravnateljica, ga. Tatjana Vaupotič Zemljič, mentorica skupnosti učencev, ga. Milena Krajnc in naša šolska svetovalna delavka, ga. Darija Erbus. Mnenj ni in ni primanjkovalo, zato je bilo težko izbrati le štiri predstavnike, ki so se najbolje odrezali in bodo zastopali šolo na občinskem parlamentu. Z glasovanjem so učenci demokratično izbrali naše predstavnice: Kajo Petrovič iz sedmega razreda, Saro Serdinšek iz osmega, ter Julijo Menoni in Tjašo Lorbek iz devetega razreda. Učenkam želimo obilo sreče in znanja na občinskem parlamentu.

Milena Krajnc, fotografije: Nik Majal