Obvestilo – Teden dejavnosti

Spoštovani starši, učenke in učenci!

Mesec marec je čas, ko naša šola praznuje in tradicionalno obeleži dan šole kot posebno oblikovan program različnih dejavnosti in dogodkov, s katerimi popestrimo in nadgradimo vsebine in cilje učnega načrta.

Letošnja rdeča nit dogodkov prepleta načrtovane dneve dejavnosti, prireditve, obiske zunanjih mentorjev in pouk pod naslovom Naš svet, naše dostojanstvo, naša prihodnost.

Za vse razrede od 1. do 9. razreda sta organizirana tehniški dan v torek, 10. 3. 2015, in kulturni dan v petek, 13. 3. 2015. V okviru tehniškega dneva z naslovom Lahkotni svet bodo učenci ustvarjali iz aluminija v sodelovanju s tovarno Talum Kidričevo. Kulturni dan bodo preživeli v spremljanju baletne predstave glasbene šole Karola Pahora in predstave Mali princ društva Boljši svet. Svoje znanje o nastanku sveta, življenja, vesolja bodo učenci tekom tedna soustvarjali v obliki naravoslovnega dneva, ko bodo obiskovali delavnice in učne ure v postavljenem Planetariumu v telovadnici šole. Učenci zadnje triade bodo krepili svoje zdravje v različnih gibalnih aktivnostih športnega dne.

Stroški tedna dejavnosti, ki jih boste poravnali po položnici so:

• Planetarium – 3,47 €
  • Predstava Mali princ – 1,20 €
  • Športne dejavnosti – stroški so zapisani na obvestilih za športni dan.

Za torek, 10. 3. in petek, 13. 3., bo vozni red avtobusov spremenjen:

1. V šolo:

• Podvinci, Kicar, Nova vas, Rogoznica, Žabjak: za 0. uro (prva vožnja) avtobus NE VOZI
  •       za 1. uro pouka (druga vožnja) MORA peljati avtobus celi krog
  •       7.50 z začetne postaje Mestni Vrh – Rabelčja vas (od ribnika Črešnik)
  •       od Potrčeve domačije in Sovretove ulice – kot vsak dan, 7.55 z začetne postaje

2. Iz šole:

• na progi Podvinci, Kicar, Nova vas, Rogoznica, Žabjak:
    • 13.40 največji avtobus
    • vse ostale vožnje na tej progi ta dan odpadejo
  • 13.10       Mestni Vrh
  • 13.10       Sovretova ulica in Potrčeva domačija

Vse ostale vožnje, na vseh progah, ta dan odpadejo.

S prijaznim vabilom boste povabljeni na popoldanske aktivnosti našega ustvarjanja boljšega sveta, graditve dostojanstva s kreativnim razmišljanjem in pogumnim zrenjem v prihodnost.

Lep pozdrav.

Ravnateljica: Tatjana Vaupotič Zemljič