Mednarodna izmenjava Slovenija – Švedska

Svedska2015V tednu od 18. do 22. maja je potekala izmenjava naših učencev, staršev in učiteljic s sodelujočimi učenci, starši učitelji osnovne šole Tingvallaskolan na Švedskem. V sodelovanju smo izpeljali različne dejavnosti: se učili pri pouku, razvijali športne veščine na pikniku in vikinških delavnicah, si ogledali naravoslovni muzej v Göteburgu, živeli v gostoljubnih družinah in spoznavali kulturo, jezik naroda ter način družinskega življenja, izvedli kulturni program ob slovesu in s prilagajanjem, strpnostjo, vživljanjem širili meje svojih svetov.

Anamarija Uršič in Sabina Tepuš sta svoj prispevek za medije strnili v spoznanje:

”Potovanje je bilo ne glede na dolgo pot čudovito, saj smo prejeli bogato darilo: doživeli smo košček Švedske od blizu, spoznali smo njihov način izobraževanja, razmišljanja, kulturo in zgodovino, znamenitosti, ki smo jih doslej spremljali le po televiziji in na internetu. Za vse nas je bila to izjemna in nepozabna izkušnja, ki bo z nami ostala za vedno in nam, upam, v življenju omogočila, da gremo preko sebe in spoznamo, da biti drugačen ni nič slabega in da je prav drugačnost tista, ki nas bogati in dela ta svet lepši.”

Ekipa Izmenjave: Darija Erbus, Mateja Kelner, Tatjana Vaupotič Zemljič, Petra Vujnovič, Vanja Zebec Drevenšek