MEDNARODNA IZMENJAVA MED POBRATENIMA MESTOMA PTUJ – BURGHAUSEN

Burghausen 2015Petindvajset učencev izbirnega predmeta nemščine je med 23. in 27. marcem 2015 z sodelovalo v izmenjavi med našo šolo in Franz Xaver Gruber Mittelschule.

Program izmenjave je zajemal: potovanje, sprejem slovenskih učencev pri nemških družinah, ogled pobratene šole in mesta, sodelovanje pri pouku, pripravo in predstavitev kulturnega programa na šolskem mednarodnem večeru, izlet v Passau. Konkreten program in načrtovane dejavnosti omogočajo in spodbujajo zastavljene cilje in smotre: sklepanje novih poznanstev, širjenje obzorja sprejemanja drugačnosti, spoznavanje nove kulture, izmenjava znanj, izkušenj, usposabljanje v samostojnosti ter seveda razvijanje veščine komunikacije v nemškem jeziku.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj.

Luka Žižek, Vanja Zebec Drevenšek