DAN ŠOLE »Naš svet, naše dostojanstvo, naša prihodnost« od 9. do 13. marca

DanSole 2015V tednu dejavnosti so učenci naše šole razmišljali, se učili in ustvarjali v različnih aktivnostih.

Telesno kondicijo so razvijali glede na svoje želje v izbranih športnih aktivnostih. Ogledali so si predstavo žonglerja in akrobata ter predstavo Mali princ in se navdušili nad plesno umetnostjo plesne šole Mambo in baletnega oddelka glasbene šole Karola Pahorja. O vesolju, nastanku sveta, človeškem telesu in nudenju prve pomoči so pridobili zanimiva in koristna znanja v naravoslovnih dnevih ob obisku planetarija. Pod okriljem projekta Lahkotni svet v sodelovanju s tovarno Talum iz Kidričevega so ustvarjali raznolike umetniške izdelke iz aluminija. V prostorih šole je nastala razstava, ki odraža široko paleto idej učiteljic in učiteljev, podprto z neizmerno širino domišljije učencev ter delavnost in vztrajnost spretnih prstov ustvarjalcev pri učnih urah. Zahvala Talumu za poslan material in spodbude k sodelovanju.

Več o poteku tedna in dogajanju na šoli lahko razberete v posnetih fotografijah foto krožka šole.

Zapisala koordinatorka dneva šole: Vanja Zebec Drevenšek