PRAZNIK OŠ LJUDSKI VRT

Pretekli teden je bil na OŠ Ljudski vrt obarvan praznično. V sklopu tedna dejavnosti, ki je potekal ob dnevu šole, so učenci in učitelji ustvarjali v številnih kreativnih delavnicah, sodelovali pri pripravi likovne razstave, se udeležili potopisnega predavanja in literarnega večera ter uživali v nastopih številnih plesnih, glasbenih in akrobatskih talentov šole na osrednji prireditvi.

OSREDNJA PRIREDITEV OB DNEVU ŠOLE

Dan sole2014V petek, 14. marca, je na šoli potekala osrednja prireditev ob dnevu šole z naslovom si.talenti@si., na kateri so številni gostje v nabito polni šolski telovadnici videli številne glasbene, pevske in akrobatske talente naše šole. Akrobatskih talentov je bilo najmanj (le dve skupini), kar pa še ne pomeni, da niso na gledalce naredili močnega vtisa. Predstavili so se tudi učenci, ki so se na ponedeljkovih ustvarjalnih delavnicah pod mentorstvom nekdanjih učencev Gregorja Nestorova in Dominike Černi Veršič ter Matjaža Matjašiča učili bobnanja, hip hopa in break danca. Učenci so pokazali, da za uspešen nastop ni potreben samo talent, ampak tudi delavnost in drznost. Nekaj posebnega so bili tudi napovedniki nastopajočih skupin, ki so bili ustvarjeni s pomočjo piksilizacije. Ti so prikazovali tako nastopajoče skupine kot fotografski talent Aljaža Kokola in Žige Letonja. Nastopila sta tudi posebna gosta, nekdanja učenca naše šole. Prvi je bil Blaž Vidovič, finalist oddaje Slovenija ima talent, ki je zapel kar tri pesmi. Drugi gost – Tadej Toš, igralec, komik in voditelj, pa je v kratkem intervjuju pokazal, da ni zabaven samo na ekranu, ampak tudi v živo. Učencem in gostom sta spregovorila tudi ravnateljica šole ga. Tatjana Vaupotič Zemljič in župan mestne občine Ptuj dr. Štefan Čelan. Gostje so bili priča talentoma Taje Islamovič in Jureta Piška, ki sta že uveljavljen voditeljski par naših šolskih prireditev. Za uspešnost prireditve pa je bila poleg nastopajočih seveda zaslužna tudi šolska tehnična ekipa.

Fotografije: foto-video krožek