Švedski učenci in učitelji na obisku

SvediNaobisku2013Švedski učenci in učitelji, ki smo jih obiskali maja 2012, so nam vrnili obisk v tednu od 6. do 10. 5. 2013. V torek smo jih sprejeli s krajšim kulturnim programom in jim predstavili našo šolo. V tem tednu so spoznali tudi Ptuj in si ogledali Postojnsko jamo ter se naužili lepot v Portorožu. Starši s Švedske so si ogledali proizvodnjo v Perutnini Ptuj ter Ptujsko Goro. Navdušeni so bili tudi nad kurenti, ki so obiskali našo šolo. Švedski učenci in učitelji so sodelovali tudi pri pouku in na delavnicah v šoli ter se v petek poslovili ob kulturnem programu, ki so ga pripravili švedski in naši učenci.

Utrdile so se prijateljske vezi ter znanje angleškega jezika. Še dolgo pa bodo v spominu ostale različne dogodivščine zanimivega tedna.
Jožica Kozel, fotografije Aljaž Kokol