PROJEKT SPOZNAVAJMO DRŽAVE EU

ProjektEU 2013V soboto, 11. 5. 2013, smo praznovali dan vstopa Republike Slovenije v Evropsko unijo. Naša šola tudi letos sodelovala v projektu mladih Spoznavajmo države EU. Šole s širšega ptujskega področja so na stojnicah predstavljale glavna mesta in državne simbole. Na odru pa so  učenci in dijaki imeli tudi kratke glasbene nastope. Prireditev se je izpred mestne hiše zaradi slabega vremena preselila na dvorišče Minoritskega samostana.

Naša šola je bila zadolžena za predstavitev državnih simbolov Švedske in prestolnice Stockholm. Obiskovalci so na naši stojnici dobili zloženke, švedske zastavice, glinene konjičke, tipične za pokrajino Dalarna, in podstavke za kozarce v barvah švedske zastave. Na odru so naši petošolci  ob pomoči osmošolcev in glasbe skupine ABBA prikazali nastanek švedske zastave.

Mentorice: Milena Krajnc, Branka Horvat, Darja Polner in Tamara Završnik