47. DRŽAVNO SREČANJE MLADIH RAZISKOVALCEV SLOVENIJE 2013

47drzavnoMladiRaziskovalci1m20. maja 2013 sta se Lucija Sevšek in Evelin Frčec udeležili 47. Državnega srečanja mladih raziskovalcev Slovenije 2013 na Gimnaziji v Murski Soboti.Na državno srečanje se je uvrstilo 473 raziskovalnih nalog iz dvajsetih različnih področij, ki so bile predstavljene in izbrane na regijskih srečanjih.

Državno srečanje je potekalo po dvokrožnem sistemu in sicer so v 1. krogu člani strokovnih komisij naloge pregledali in ocenili ter izbrali 6 osnovnošolskih in 6 srednješolskih nalog na področje, ki so se predstavile na zaključni prireditvi. Evelin in Lucija sta predstavili raziskovalno nalogo iz področja kemije, z naslovom Naravna mila pri kemijskem krožku. Dosegli sta zlato priznanje.

Iskrene čestitke.
Zapisala mentorica Andreja Matjašič