Ulice otrokom

UliceOtrokom21092012V petek, 21. septembra, so učenci od 1. do 5. razreda sodelovali v preventivni akciji Ulice otrokom. Učence 1. in 2. razreda sta obiskala policista na kolesu in jim predstavila svoje delo, spoznavali so poklice, ki so povezani s prometom. Na učnem sprehodu v okolici šole so jih učiteljice opozarjale na nevarnosti pri vključevanju v promet. Učenci 3. razreda so spoznavali poklice povezane s prometom in na učnem sprehodu opozarjali na lastno varnost in pravilno ravnanje pri vključevanju v promet. Učenci 4. in 5. razreda so se urili v vožnji s kolesi in skiroji na igrišču v Ljudskem vrtu. V bližnji okolici šole so učenci vseh razredov z barvnimi kredami ustvarjali na temo promet, saj je v Evropi 22. september proglašen za Evropski dan brez avtomobila.

Boža Papež