Spoznavajmo države EU

V petek, 5. maja 2023, smo se ponovno srečali na priljubljeni prireditvi Spoznavajmo države EU.

Učenci, otroci, dijaki ptujskih in okoliških šol so predstavili svoje države in predstavitve na stojnicah  pred Mestno hišo na Ptuju.

Naša šola je letos prvič predstavila novo izbrano državo ROMUNIJO. Njeno glavno mesto je Bukarešta.

Romunija je postala polnopravna članica EU, 1. januarja 2007.

Uradni jezik je romunščina, denarna valuta pa romunski LEV (RON).

Naši učenci in učenke so  na stojnicah prikazali  odlično izdelane  plakate, zloženke, romunske zastavice, risbe, in seveda male in velike » Drakule«. Navdih za takšno predstavitev smo dobili iz zelo zanimive zgodovine Romunije, ki je seveda vredna ogleda tudi v živo.

Pod vodstvom učitelja glasbene umetnosti, Tomaža Mohorka, so učenci zaigrali instrumentalno skladbo z naslovom: Romania Foxtrot, ki je med obiskovalci požela velik aplavz.

Z dvigom zastav v Evro-parku na Ptuju smo obeležili 19. obletnico vstopa Slovenije v EU.

Hvala vsem za sodelovanje.

Mentorici: Susane Berden in Milena Krajnc, glasbeni del pripravil Tomaž Mohorko.

Na fotografijah si lahko ogledate nekaj utrinkov…..