DRŽAVNO TEKMOVANJE TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA

V sredo, 5. aprila 2023, smo se učenci in učenke turističnega podmladka v spremstvu mentoric Elke Mlakar, Martine Prejac in Mateje Prša, udeležili državnega tekmovanja »TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA«. To je letos potekalo v Hipermarketu Mercator Ptuj na Špindlerjevi ulici. Tema letošnjega tekmovanja je bila »MLADINSKA DOŽIVETJA KREPIJO MLADINSKI TURIZEM«. Na to temo smo napisali turistično nalogo (Z)MIGAJ SE, v kateri smo predstavili vse naše ideje o novih športnih doživetjih za mlade na Ptuju. Pripravili smo namreč orientacijski pohod po Ptuju z zanimivimi namigi in športnimi vajami, do katerih pa lahko dostopamo s pomočjo QR kod.

Na tekmovanju smo se odlično odrezali, saj smo dosegli kar dve zlati priznanji. Zlato priznanje za najbolje napisano turistično nalogo in zlato priznanje za izvedbo tržnice. Tudi obiskovalcem centra je bila naša predstavitev všeč. Obiskali pa so nas tudi županja Mestne občine Ptuj, ga. Nuška Gajšek, direktorica Zavoda za turizem, ga. Tanja Srečkovič Bolšec in ravnateljica naše šole, ga. Tatjana Vaupotič Zemljič ter predstavniki ptujskih medijev.

Našo nalogo lahko najdete tudi na spletni strani šole pod zavihkom projekti, kjer je vse podrobno opisano.

ŽIVA KUHAR in NIK BOMBEK