Otroci vrtca in šole skupaj v pravljici

VrtecTrobenticaNaObisku18122012V okviru projekta ptujskih vrtcev »Slastno po babičinih receptih« in projekta naše šole »Pravljica v šoli« smo se v torek, 18. 12. 2012, srečali in sodelovali otroci vrtca Trobentica in učenci 2. b razreda.

Na pobudo staršev otrok vrtca je šola za skupino Korenjakov že sedaj odprla svoja vrata, za katerimi so jih prijazno pričakali učenci in jim podali roke ter jih popeljali v svet knjig, zvezkov, črk, računov, pesmic, plesa in pravljic.

Oseminštirideset otrok si je ob navezovanju prijateljskih vezi ogledalo pravljični kotiček, delo prvošolcev v njihovih učilnica in knjižnico.

Vzgojiteljica Helena je med drugim zapisala tako: »Spoznali smo knjižničarko, si ogledali lepo, moderno in urejeno knjižnico, kjer so otroci pozorno prisluhnili pravljici Lonček – balonček in aktivno sodelovali v pogovoru.«

Ustvarjalno druženje se je nadaljevalo v razredu, kjer so lonci in piskrčki oživeli na papirju, ob tem pa so se otroci veselo sladkali s krožnikov – sladkonožnikov.

Vanja Zebec Drevenšek, Helena Rogina, Milena Pihler, fotografije Matej Sužnik